Strona Główna » Łaczenie listew przypodlogowych

Łaczenie listew przypodlogowych

Większość listew przypodłogowych nie posiada akcesoriów w postaci gotowych narożników. Może się to wydawać wadą, jednakże w rzeczywistości cały urok i piękno listew tkwi w prawidłowo zaciętych narożnikach. Gotowy narożnik lub pionowy słupek wprawdzie stanowi ułatwienie podczas montażu, ale wiąże się to z wyższymi kosztami i mniej zadawalającym efektem końcowym.

W przypadku listew nieposiadających akcesoriów montażowych w postaci narożników i zaślepek należy je odpowiednio zaciąć w narożnikach. Przy kątach prostych końcówki listew należy zaciąć pod kątem 45 stopni w odpowiednią stronę (w zależności od tego, czy chcemy uzyskać narożnik wewnętrzny, czy zewnętrzny), a następnie połączyć za pomocą spoiwa. Kombinacje cięcia potrzebne do uzyskania narożnika zewnętrznego i wewnętrznego przedstawione są na poniższych rysunkach. W przypadku kątów innych niż proste należy przed docięciem dokonać dokładnego pomiaru kątomierzem.

Większość listw przypodłogowych nie posiada akcesoriów w postaci gotowych narożników. Może się to wydawać wadą, ale w rzeczywistości cały urok i piękno listw polega na ładnie podocinanych narożnikach. Gotowy narożnik lub pionowy słupek wprawdzie stanowi ułatwienie podczas montażu, ale wiąże się to z wyższymi kosztami i zdecydowanie gorszym efektem końcowym.

W przypadku listw nieposiadających akcesoriów montażowych w postaci narożników i zaślepek należy je odpowiednio zaciąć w rogach. Przy kątach prostych końcówki listw należy zaciąć pod kątem 45 stopni w odpowiednią stronę (w zależności od tego, czy chcemy uzyskać narożnik wewnętrzny, czy zewnętrzny), a następnie połączyć. Kombinacje cięcia potrzebne do uzyskania narożnika zewnętrznego i wewnętrznego przedstawione są na poniższych rysunkach. W przypadku kątów innych niż proste należy przed docięciem dokonać dokładnego pomiaru kątomierzem.

Łączenie w narożnikach

Narożnik zewnętrzny

Narożnik wewnętrzny

Zakończenia listew

Pierwszy sposób

Drugi sposób

Producent MBW Profile

ul. Malutkie 7B
97-505 Dobryszyce, Polska
Infolinia: 506 573 078
Telefon: 661 264 984
© 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone przez firmę MBW. Wszystkie materiały na stronie i zdjęcia objęte prawami autorskimi.