Strona Główna » Proces produkcyjny

Proces produkcyjny składa się z kilku etapów:

Stan surowy

Bazą naszych produktów jest MDF HLS (certyfikowany), którego zagęszczenie wynosi ≥ 700 kg/m3 (dla porównania podstawowy MDF ma jedynie 520 kg/m3). MDF HLS posiada podwyższone parametry przeciwwilgociowe czym różni się od standardowego wyrobu- jedynie impregnowanego przeciwgrzybicznie. Ponadto nasze wyroby cechują bardzo dobre wyniki rozprężności które sięgają maksymalnie do 1,5% na przedziale sezonu zima/lato, co jest nieporównywalnie lepszym wynikiem od podstawowego materiału dla którego parametr ten wacha się od 5% do 7%.

Profilowanie

Gwarancję powtarzalności naszych wyrobów oraz prawidłowe wykończenie obrobionych produktów zapewnia zautomatyzowany park maszynowy, oraz odpowiednio dobrane narzędzia. Dzięki temu nasze profile szczególnie cieszą się uznaniem fachowców.

Podkładowanie

Listwy są pokrywane dwiema warstwami atestowanego podkładu. Pierwsza z nich jest izolatorem, który blokuje proces wchłaniania się do MDF następnych powłok, następnie nanoszony jest podkład wypełniający. Uzupełnia on wszelkie niedoskonałości powierzchniowe pozostałe po procesie profilowania..

Lakierowanie

Lakierowanie nawierzchniowe jest najistotniejszym punktem procesu produkcyjnego. Nasz lakier posiada atesty dopuszczające go do użytku w domach, biurach, salach konferencyjnych oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest podwyższona odporność na uszkodzenia i zużycie.
Stosując bardzo wysokiej jakości lakier wykończający z filtrem UV, mamy gwarancję, iż nasze listwy nie zmienią odcienia bieli i będą trwałe na zarysowania, a przy tym stale cieszyć swoją elegancją..

Pakowanie i wysyłka

Właściwe przygotowanie do transportu, to istotny etap obsługi naszych klientów. Wykorzystujemy do pakowania wytrzymały, 8 mm karton, oraz papier celulozowy.
Dzięki własnemu transportowi oraz dbałości o produkt, gwarantujemy terminową dostawę bez uszkodzeń.

Producent MBW Profile

ul. Malutkie 7B
97-505 Dobryszyce, Polska
Infolinia: 506 573 078
Telefon: 661 264 984
© 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone przez firmę MBW. Wszystkie materiały na stronie i zdjęcia objęte prawami autorskimi.